WITAJ ŚWIECIE!

Cześć!
Ta notka będzie inna od poprzednich, ponieważ chciałabym skupić się na wyjątkowym dla mnie miejscu. Mianowicie- Turcja. Miałam przyjemność odwiedzić Bodrum i pobliskie miejscowości.

Pierwsze wrażenia?

Cudowne widoki! Turcja jest naprawdę piękna.  Codziennie zwiedzałam okolicę, zachwycając się wszystkim, co spotkałam na swojej drodze. Dosłownie wszystkim! Tak ludźmi też!
Przejdźmy do sedna.. poznałam tam tak wspaniałe, życzliwe i cudowne osoby, jakich w życiu nie widziałam. Rozmawiając z nimi dowiedziałam się, że w ich zwyczaju jest bezinteresowna troska. Wyobraźcie sobie tylko: macie gorszy dzień, coś w stylu- bez kija człowieku nie podchodź, znikąd pomocy i nikt nie chce Was wysłuchać, dodatkowo spóźniliście się na autobus do pracy, a szef już jest na Was cięty po tym jak ostatnio zawaliliście ważny projekt. Można powiedzieć, że spadły na Was wszystkie plagi egipskie. Idziecie tacy najsmutniejsi na świecie, aż tu nagle, zupełnie obca Wam osoba pyta, co się stało, mówi że życie jest za krótkie na smutki i zaprasza Was na kawę, żeby przy filiżance płynnego szczęścia z piankami wysłuchać waszych problemów. Pewnie myślicie, że to psychopata, na bank chce Was wywieźć do lasu, zabić i zwłoki wyrzucić do rzeki.. Planujecie szybką drogę ucieczki i gracie na czas. Wiem, że zapewne ¾ z Was by tak zrobiło. Ale nie tam. Tam możecie być spokojni i iść miło spędzać czas z obcym człowiekiem. Tak wiem, mama uczyła, że nie rozmawia się z obcymi… Dlatego zawsze powinno zachować się ostrożność. Ale ja kocham tych ludzi i strasznie za nimi tęsknie. Do tej pory mam kontakt praktycznie ze wszystkimi bliżej poznanymi tam ludźmi. Czułam się jakbym odwiedzała dalekich krewnych, którzy są mi bardzo bliscy. Ciepła, rodzinna atmosfera.
Zazwyczaj, gdy gdzieś wyjeżdżam mój zachwyt skupia się na wszystkim tym, co zobaczyłam, co miałam okazję zwiedzić, gdzie pójść i jakiej nowości spróbować i co zjadłam. Tym razem najważniejsze było to, co czułam. I jestem pewna, że jeszcze nie raz tam wrócę.

Na koniec chciałabym pokazać Wam parę zdjęć z tego miejsca,
enjoy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *